Jak prowadzić zdrowszy tryb życia | 5 wskazówek

Dzisiaj podzielę się z Tobą pięcioma wskazówkami na temat tego, jak prowadzić zdrowszy styl życia.

Wskazówka 1: nie zaczynaj wszystkiego od razu.

Zacznij od wprowadzenia małych zmian, czyli np. wybierz, że zaczniesz robić zdrowsze śniadanie. Nie zmieniaj wszystkiego naraz, całej swojej diety. Jest bardzo trudno przyzwyczaić się do nowych nawyków, kiedy zmieniasz wszystko od razu. Czyli jedz zdrowe śniadanie przez tydzień i potem przejść do obiadu albo dodaj zdrową kolację. Chodzi o to, aby wprowadzać powolne zmiany, które zostaną na długie lata.

Wskazówka 2: naucz się, co jest zdrową żywnością, a co nie.

Czytaj artykuły czy blogi, czytaj magazyny, czytaj książki. Ucz się na ten temat, to jest coś takiego, czego nie powinniśmy przestawać się uczyć i nie da się tego nauczyć w tydzień. Produkty, które są nam sprzedawane w sklepach, ciągle się zmieniają. Najważniejsze jest to, żeby czytać ulotki na opakowaniach. Dowiedzieć się, z jakich składników jest zrobiony produkt, który zamierzasz zjeść albo podać swojej rodzinie i dowiedzieć się, czy te składniki są na pewno dla Ciebie dobre. Dowiedz się, jaki mają one wpływ na Twoje ciało i najlepiej przestań jeść cokolwiek, co ma coś, czego nie rozpoznajesz w nazwie.

Wskazówka 3: zacznij od małej ilości ruchu.

Godzina czy dwie ćwiczeń dziennie, jeżeli wcześniej nie ćwiczyłaś, prawdopodobnie Cię zmęczy i zakładam, że nie będziesz chciała więcej ćwiczyć, ale jeżeli zaczniesz od pięciu do dziesięciu minut, dwa do trzech razy w tygodniu i zrobisz to przez miesiąc może dwa, zobaczysz, że taki nawyk będzie bardzo prosty do wykonania i będziesz się dobrze czuła po takich ćwiczeniach. Kiedy już zrobisz to przez miesiąc czy dwa możesz dodać więcej minut, czyli możesz robić ćwiczenia przez 20 – 30 minut. Możesz dodać hantelki, możesz pójść na siłownię, możesz zacząć zmieniać treningi, żeby były ciekawe, ale do tego czasu spróbuj najpierw uzyskać zdrowy nawyk. I jeżeli chcesz, tutaj znajdziesz listę filmów z ćwiczeniami w domu: [link].

Wskazówka 4: zacznij myśleć pozytywnie.

Negatywne myślenie daje nam stresu, zmartwień i przez to nasze zdrowie cierpi. Zacznij myśleć pozytywnie o sobie, o swoim ciele o zdrowym jedzeniu o ćwiczeniach. Chodzi o to żeby nie myśleć, że ćwiczenia to udręką albo że przygotowanie zdrowego jedzenia trwa dłużej. Chodzi o to, żeby myśleć o ćwiczeniach i zdrowym jedzeniu jak o czymś, co dodaje nam czegoś dobrego do życia, co pozwala nam zmienić nasze życie na lepsze. Czyli za każdym razem jak złapiesz się na myśleniu: nie chce mi się ćwiczyć albo coś niezdrowego jest łatwiejsze do przygotowania, zmień te myśli na pozytywne. I to samo zrób myśląc o samej sobie. Musisz myśleć pozytywnie o sobie, bo inaczej sobie nie pomożesz. Rzadko się zdarza, że dbamy o kogoś, kogo nie lubimy więc polub siebie i w ten sposób zaczniesz o siebie lepiej dbać.

Wskazówka 5: popraw swój sen.

Przestań patrzeć na ekran telewizora telefonu czy tabletu na godzinę przed snem. Spraw, aby w Twojej sypialni było ciemno i nie idź spać zestresowana. Weź kąpiel, poczytaj książkę, pójdź na spacer, zrób coś, co Cię zrelaksuje. Inaczej będziesz się tylko obracać ze strony na stronę i nie będziesz mogła spać. Najlepiej się uspokoić i dopiero wtedy iść spać. Tutaj wpis na temat lepszego snu: Jak lepiej spać i wskazówki na to jak się uspokoić: Jak się zrelaksować.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne i jeżeli chcesz prowadzić zdrowsze życie, zacznij od zaplanowania zdrowszych celów i planu działania: Kliknij Tutaj.

Zostaw odpowiedź

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: