Jak się zrelaksować i odstresować | 5 wskazówek

Kiedyś miałam nadwagę i prowadziłam bardzo niezdrowy styl życia, a teraz jestem zupełnie inną osobą i tutaj dzielę się z Tobą moją pasją do zdrowego i szczęśliwego życia.

A oto 5 wskazówek jak zrelaksować umysł po stresie.

Wskazówka 1: naucz się oddychać.

Chodzi o to, żeby wziąć trzy głębokie wdechy i wydechy, i żeby zrobić to bardzo powoli, tak powoli, jak się da. Sugeruję, żebyś nauczyła się tej techniki wtedy, kiedy nie jesteś zestresowana. To jest taka umiejętność, której musimy się nauczyć i może zająć czas. Bierzesz głęboki wdech i skupiasz się na powietrzu przepływającym przez Twoje usta, przez Twoje gardło i do Twoich płuc, a następnie skupiasz się na tym powietrzu wydychanym. Myśl tylko o tym powietrzu. Myśl tylko o tym, jak podróżuje przez Twoje ciało, jak Twoje płuca się unoszą.

W ten sposób, zamiast skupiać się na myślach, które Cię bardzo stresują, problemach i zmartwieniach, skupiasz się na chwili obecnej, na tym, co robisz teraz. To jest bardzo relaksująca technika, ale naucz się jej wtedy, kiedy nie czujesz się zestresowana. Pomoże Ci bardzo w trudnej sytuacji.

Wskazówka 2: wyobraź sobie swoje szczęśliwe miejsce.

Ja uwielbiam tę metodę. Po prostu siadasz i wyobrażasz sobie miejsce na ziemi, w którym czujesz się wspaniale. Wyobraź sobie wszystkie szczegóły. Kolory, jak to miejsce wygląda, co robisz, czy siedzisz, czy spacerujesz. W jakim jesteś otoczeniu, kto jest tam z Tobą. Pamiętaj, to jest Twoja wyobraźnia. Możesz tutaj zrobić, co tylko chcesz. To jest miejsce na ziemi w Twoim umyśle, które sama stworzysz po to, żeby się zrelaksować w trudnych sytuacjach.

Wskazówka 3: idź na trening.

Chodzi o to, żeby zrobić cokolwiek, co Tobie pomaga. Czy to jest taniec, czy to jest zumba, czy to jest joga, czy pilates, czy trening siłowy, czy kardio, czy bieg na zewnątrz, czy może jakiś trening grupowy ze znajomymi, a nawet spacer z przyjaciółką. Chodzi o to, żeby się ruszać i czasami może się wydawać, że kiedy jesteś zestresowana, nic Ci się nie chce. Ale jeżeli zmotywujesz się do ruchu na pewno się lepiej poczujesz. Dla mnie to działa za każdym razem.

Wskazówka 4: zapisz w dzienniku wszystko co Ci leży na sercu.

To znaczy nie musi to być dziennik. Możesz to zapisać na kartce papieru i później tę kartkę wyrzucić, ale gdzieś zapisz wszystko. Chodzi o to, żeby wziąść długopis i papier i napisać te myśli ręcznie, żeby już nie siedziały w Twojej głowie. Po prostu wyrzucasz się z siebie wszystkie te emocje. Jeżeli jest taka możliwość zapisz (na koniec jak już się troszkę lepiej poczujesz) jakie jest rozwiązanie tej sytuacji. Jest bardzo ważne w takich sytuacjach stresowych aby skupiać się na rozwiązaniach. No bo jak inaczej rozwiążemy probelm i zmienimy sytuację na lepsze. Jeżeli nie ma rozwiązania, coś jest poza Twoją kontrolą, napisz to również w swoim dzienniku. Zobaczysz, poczujesz się lepiej, kiedy wszystko z siebie wyrzucisz.

Wskazówka 5: spróbuj aromaterapii.

Olejki eteryczne są wspaniałe, szczególnie dobre na stres jest olejek rumiankowy i lawędowy, i możesz te dwa olejki pomieszać, pachną przepięknie. Możesz sobie kupić pojemnik z mgiełką na olejki, albo świecznik z palnikiem do olejków. Możesz zrobić spray, albo olej którym posmarujesz swoje ciało, albo możesz nawet je dodać do kąpieli. Relaksująca kąpiel z olejkami etycznymi, takimi właśnie jak rumianek czy lawenda sprawi, że poczujesz się zrelaksowana.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne i jeżeli chcesz wiedzieć na temat tego jak zdrowiej żyć, KLIKNIJ TUTAJ.

Zostaw odpowiedź

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: