6 wskazówek dla zdrowego podejścia do odchudzania

zdrowa kobieta jedzaca owoce, usmiech, zielonykacikzdrowia.com

Zdrowa utrata wagi wymaga silnego umysłu. Skorzystaj z poniższych 6 mentalnych wskazówek, które pomogą Ci rozwinąć zdrową postawę do odchudzania, uniknąć wymówek i przeskakiwania z diety na dietę.

  1. Spójrz wewnątrz siebie. Znajdź swój prawdziwy powód, dla którego chcesz żyć zdrowiej i zrzucić kilka kilogramów. Pomoże to stworzyć trwałe, zdrowe zmiany. Dowiedz się, jak rozpoznać motywację zewnętrzną i wewnętrzną i zobacz, co motywuje Cię najbardziej. Następnie wykorzystaj to do napędzania siły woli i motywacji. Ostrzeżenia od lekarza lub konkursy w miejscu pracy mogą stanowić szybką zachętę do zmiany, ale znalezienie własnych powodów ułatwi wprowadzenie trwałych zmian.
  2. Wyznaczaj realistyczne cele. Ustaw cele, które będziesz w stanie osiągnąć. Każde zwycięstwo zainspiruje Cię do dalszych prób. Przykładami może być utrata 0,2 kg co tydzień lub odstawienie napojów gazowanych.
  3. Skup się na chwili obecnej. Nakryj stół i usiądź w porze posiłków. Wyłącz telewizor i zwracaj uwagę na to, co jesz. Poczujesz się pełniejsza przy mniejszej ilości kalorii. 
  4. Kochaj swoje ciało. Postrzegaj zdrowe odżywianie jako coś pozytywnego, co robisz dla siebie zamiast deprywacji. Doceń swoje ciało i odżywiaj je.
  5. Zaplanuj nawroty. Przygotuj się na przeszkody i niepowodzenia. Poczujesz się mniej zniechęcona jeśli z góry zaplanujesz, że możesz jeść co chcesz podczas świątecznych przyjęć lub podróży służbowych.
  6. Poszukaj trenera. Z pomocą profesjonalisty możesz zrozumieć swoje myśli i zachowania dotyczące jedzenia i swojego wyglądu i znaleźć alternatywne sposoby na zdrowe odchudzanie. 

Skorzystaj z tych praktycznych wskazówek, aby zmienić sposób myślenia i zdrowiej żyć.

Pobierz 15 darmowych, pysznych i zdrowych przepisów.

Zostaw odpowiedź

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: